Wózki widłowe mogą być wynajmowane z różnych powodów – krótkoterminowy wynajem wózków widłowych przydaje się, kiedy firma wchodzi w miesiąc generujący największy obrót. Dla hurtowni z zabawkami będzie to na przykład grudzień, kiedy zbliża się okres świąt. W tym czasie niezbędne może się okazać użycie dodatkowego wózka widłowego – jeżeli w firmie brakuje wózków lub te obecne nie wyrabiają się podczas natłoku pracy. Wynajem krótkoterminowy wózków widłowych to odpowiedź na właśnie takie zapotrzebowanie, a także doskonała opcja, by w trudnych okresach praca mogła iść szybciej.

Wózki widłowe na wynajem krótkoterminowy – dlaczego pracodawcy się na to decydują?

Szefowie firm mogą być zmuszeni do szukania nowych urządzeń, które wspomogą firmę. Niekiedy jest to konieczność tymczasowa, dlatego też powstała koncepcja wynajmu krótkoterminowego wózków widłowych. Powody zdecydowania się na tę usługę mogą być różne.

  • Potrzeba tymczasowego zwiększenia liczby wózków widłowych w magazynie lub na halach produkcyjnych, aby poradzić sobie z sezonowymi lub tymczasowymi wzrostami produkcji.
  • Brak wolnego kapitału na zakup własnych wózków widłowych.
  • Potrzeba „elastyczności” wózków widłowych, by dopasować je do różnych zadań i warunków pracy.
  • Potrzeba testowania różnych modeli wózków widłowych przed zakupem własnych.
  • Utrata lub uszkodzenie własnych wózków widłowych i konieczność szybkiego zastąpienia ich wózkami wynajętymi.

Wynajem krótkoterminowy wózka widłowego w Warszawie – czy to opłacalne rozwiązanie?

Wynajem krótkoterminowy wózków widłowych bardzo się opłaca, ale wiele zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Wózki widłowe na wynajem krótkoterminowy mają całą rzeszę zalet, takich jak:

 

  • elastyczność – możliwość dostosowania liczby i typu wózków do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa,
  • oszczędność – brak konieczności inwestowania w drogi sprzęt,
  • brak kosztów utrzymania – wynajem gwarantuje koszty serwisowania i napraw w ramach abonamentu,
  • możliwość testowania różnych modeli – przed zakupem własnych wózków, firma może wynająć kilka różnych modeli w celu wyboru optymalnego rozwiązania.

 

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych to dobra decyzja, jednak powinna być ona podejmowana po uważnym przemyśleniu wszystkich aspektów, takich jak potrzeby firmy, kapitał itp. Na szczęście firmy wynajmujące wózki mają wykwalifikowanych pracowników, którzy doradzą klientowi, proponując najkorzystniejszy wariant wynajmu.

Wynajem krótkoterminowy wózka widłowego – Warszawa i okolice

Przedsiębiorcy z Mazowsza, a szczególnie firmy położone wokół Warszawy i szukające wózków widłowych na wynajem, powinni zainteresować się ofertą serwisu elektro-complex.pl, który oprócz wynajmu krótkoterminowego wózków widłowych w Warszawie zajmuje się też skupem, sprzedażą i serwisowaniem tego typu sprzętu. W swoim asortymencie ma on wózki takich firm jak: Still, Linde czy Jungheinrich. Szeroka oferta jest przede wszystkim adresowana dla firm i przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. Korzystne umowy wynajmu wózków widłowych spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Można też odkupić wózki używane w obniżonej cenie.