Wraz z rozwojem przedsiębiorstw i poszerzanym zakresem oferowanych dóbr bądź usług wzrasta zapotrzebowanie na modernizację lub rozwój firmy. Nowy wózek widłowy lub cała flota wózków to najczęstszy element, który zastępuje stare wózki widłowe lub zostaje dodany, aby zwiększyć obroty firmy. Inwestycja w sprawdzone marki takie jak Still, Linde czy Jungheinrich będzie inwestycją na długie lata, bo nowe wózki widłowe od tych producentów są uważane za jedne z najlepszych pojazdów tego typu dostępnych na rynku. Nowe wózki widłowe na sprzedaż – czym się cechują?

Nowy wózek widłowy – cechy i charakterystyka

Na rynku istnieje wiele firm oferujących sprzedaż nowych wózków widłowych, a każda z nich ma w swojej ofercie szereg pojazdów przeznaczonych do wykonywania różnych zadań. Należy pamiętać, że oprócz klasycznych „widlaków” istnieje wiele innych modeli do wszelakich rodzajów pracy. W związku wyróżnia się na rynku:

 

  • wózki widłowe jednonaczyniowe – służą do przenoszenia i przemieszczania ładunków o niskiej wadze w magazynach i halach produkcyjnych,
  • wózki widłowe dwu- lub trzy- naczyniowe – używa się ich do przenoszenia i przemieszczania ładunków o średniej i wysokiej wadze,
  • wózki teleskopowe – idealnie nadają się do załadunku i rozładunku towarów z wysokich półek lub z pojazdów transportowych,
  • wózki czołowe – służą do przenoszenia ładunków w magazynach, halach produkcyjnych i na placach budowy,
  • wózki boczne – świetnie się nadają do transportu ładunków wzdłuż ścian lub regałów w magazynach.

 

Nowe wózki widłowe cechują się wysoką wydajnością i niezawodnością, większym bezpieczeństwem operatorów, uprawnioną zdolnością manewrowania oraz dużą elastycznością. Dodatkowo nowe rozwiązania technologiczne doprowadziły do redukcji spalania paliw, a niektóre modele zostały zastąpione napędem elektrycznym. Nowe wózki widłowe na sprzedaż można też podzielić wedle innych kategorii, takich jak:

 

  • rodzaj napędu – wyróżnia się tu wózki spalinowe (diesel i LPG), elektryczne oraz ręczne (napędzane siłą mięśni),
  • przeznaczenie – wózki do magazynów i hal, wózki terenowe do niskiego lub wysokiego składowania.

 

Każdy nowy wózek widłowy może oczywiście kwalifikować się do kilku tych kategorii.

Sprzedaż nowych wózków widłowych – jak dobrać wózek do charakteru firmy?

Każda firma ma inny charakter, a wózki widłowe wykorzystuje się nie tylko w magazynach i w halach produkcyjnych, ale również w portach czy na lotniskach. Nowe wózki widłowe na sprzedaż cechują się dostosowaniem do wykonywania różnych zadań i dzielą się na określone powyżej typy. Wybierając wózek, warto wziąć pod uwagę rodzaj i wielkość ładunków, które będzie podnosił, wymagane wysokości i zasięgi podnoszenia, warunki terenowe oraz warunki bezpieczeństwa higieny pracy. Jeżeli jesteś firmą z Mazowsza, nowe wózki widłowe z Warszawy czekają na Ciebie w firmie elektro-complex.pl.

Sprzedaż nowych wózków widłowych na terenie Warszawy

Jeżeli poszukujesz nowych wózków widłowych w Warszawie i okolicach, warto sprawdzić ofertę firmy elektro-complex.pl, która oferuje klientom szeroki asortyment nowych i używanych wózków od sprawdzonych i cenionych producentów. Oprócz sprzedaży nowych wózków widłowych w Warszawie przedsiębiorca świadczy też usługi wynajmu wózków, skupu wózków bądź zakupu sprzętu używanego.