Spalinowe wózki widłowe to maszyny używane do przemieszczania ciężkich przedmiotów. Jak sama nazwa wskazuje, są wyposażone w silnik spalinowy, który zapewnia odpowiednią moc potrzebną do funkcjonowania pojazdu – to znaczy do jazdy i dźwigania. Najczęściej spalinowy wózek widłowy możemy spotkać w magazynie, fabryce czy hali produkcyjnej. Są one wytrzymałe i zapewniają duży udźwig, który ułatwia człowiekowi pracę. Jednakże w związku z rosnącymi zmianami w kwestii ekologii spalinowe wózki widłowe coraz częściej zastępowane są przez odpowiedniki z napędem elektrycznym. Nie oznacza to jednak, że wózki na benzynę odchodzą w cień – nadal mogą świetnie się sprawdzać na otwartych przestrzeniach np. na budowie, w porcie czy na lotnisku. Czy można powiedzieć, że spalinowy wózek widłowy cechuje się większą mocą niż wózek elektryczny?

Różnice między spalinowym wózkiem widłowym a elektrycznym

W zależności od modelu i mocy silnika spalinowy wózek widłowy może być silniejszy od elektrycznego. Wózki elektryczne są jednak często wybierane ze względu na niższe koszty eksploatacji, a także generowanie mniejszego zanieczyszczenia i hałasu. W zależności od warunków i potrzeb każdy typ wózka widłowego ma swoje zalety i wady, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na:

 

  • źródło energii – spalinowe wózki widłowe korzystają z silnika spalinowego, a elektryczne z akumulatorów;
  • koszty eksploatacji – są one niższe w przypadku elektrycznych wózków, ponieważ nie trzeba płacić za paliwo ani regularnie wymieniać filtrów i oleju;
  • zanieczyszczenie i hałas – elektryczne wózki widłowe są cichsze i produkują mniej zanieczyszczeń niż spalinowe wózki widłowe;
  • zasięg i wydajność – spalinowy wózek widłowy góruje w tym przypadku nad wózkami na prąd. Modele spalinowe są silniejsze, oferują większą moc i wydajność niż elektryczne wózki widłowe. Ich zasięg i mobilność jest również dodatkowym atutem.

 

Spalinowe wózki widłowe na sprzedaż

Sprzedaż spalinowych wózków widłowych odbywa się nie tylko za pośrednictwem producentów, ale również innych firm. Kupując pojazd bądź flotę, należy zwrócić uwagę na ich model, moc oraz wydajność. Warto zainwestować w renomowane marki takie jak Still, Linde czy Jungheinrich. Sprzedaż spalinowych wózków widłowych to niejedyna forma nabycia wózka u sprzedawców detalicznych. Wiele firm proponuje zróżnicowane oferty, które mają przyciągnąć do nich potencjalnych klientów. Nie każde przedsiębiorstwo jest zainteresowane kupnem wózka widłowego na stałe (wynika to często z sezonowego charakteru pracy). Dlatego też spalinowe wózki widłowe na sprzedaż to tylko jedna z dostępnych opcji. Drugą jest wynajem sprzętu, czyli usługa, dzięki której można zaoszczędzić na zakupie wózka.

Spalinowe wózki widłowe na sprzedaż w Warszawie i okolicy

Sprzedaż spalinowych wózków widłowych odbywa się w całej Polsce, ale jeżeli jesteś klientem z Mazowsza, szczególnie z Warszawy i okolic, z pewnością zainteresuje Cię oferta firmy Elektro-Complex, która oferuje sprzedaż spalinowych wózków widłowych w Warszawie. W ofercie znajdują się również wózki elektryczne, a także usługa wynajmu wózków widłowych używanych. Zarówno kupno, jak i wynajem w tym przypadku wiążą się z zaufaniem klientów wobec dostawcy, który doradzi w wyborze optymalnego rozwiązania dla danej firmy. Sprzedawca i usługodawca oferuje sprzedaż spalinowych wózków widłowych w Warszawie i okolicy.