Wózki widłowe to nieodłączny element magazynów, hal produkcyjnych czy portów. Służą one do rozładunku bądź przenoszenia ciężkich przedmiotów, skrzyń itp. Wózki spalinowe są jednak często wymieniane na elektryczne wózki widłowe, które cechują się niższymi kosztami eksploatacji, wyższym bezpieczeństwem i porównywalną wydajnością oraz mobilnością. Dlatego też wielu przedsiębiorców stopniowo wymienia flotę wózków spalinowych na elektryczne wózki widłowe. Tyczy się to szczególnie firm logistycznych bądź hurtowni, gdzie tego typu pojazdy używane są wewnątrz magazynu. Do tej pory spalinowe wózki elektryczne zatruwały takie miejsca i ludzi znajdujących się w pobliżu. Elektryczne wózki widłowe nie generują zanieczyszczeń, dzięki czemu są ekologiczne i zgodne z ideologią „zero waste”. Poza tym mogą stanowić dobrą zmianę wizerunkową firmy, która w nie zainwestuje.

Elektryczny wózek widłowy i jego najważniejsze cechy

Elektryczny wózek widłowy czołowy jest zwykle dostępny w dwóch wersjach – trójkołowej i czterokołowej. Wózek trójkołowy jest mniej stabilny, dlatego najlepiej używać go na płaskim podłożu (np. magazyn). Cechuje się jednak lepszą zwrotnością i mobilnością.

Cichy napęd i brak emisji spalin w wózkach elektrycznych to kwestie, które stają się coraz ważniejsze dla wielu przedsiębiorców. Niektóre modele elektrycznych wózków widłowych na sprzedaż można kupić wraz z wymiennymi bateriami, a to pozwala na ciągłą pracę bez konieczności odstawiania pojazdu na ładowanie. W tym zakresie również pojazdy elektryczne górują nad spalinowymi.

Co więcej,z roku na rok rośnie sprzedaż elektrycznych wózków widłowych, a to pokazuje, że zainteresowanie ekonomicznymi i ekologicznymi wózkami widłowymi nie maleje. Uważa się, że tego typu rozwiązania to przyszłość gospodarki magazynowej. To właśnie tam najlepiej sprawdzają się elektryczne wózki widłowe. Ponadto ich napęd można dostosować do każdego układu magazynu, nie wymagają tak częstych konserwacji i są dużo tańsze niż wózki spalinowe.

Popyt a podaż – sprzedaż elektrycznych wózków widłowych

Elektryczne wózki widłowe na sprzedaż to towar coraz chętniej wybierany przez przedsiębiorców chcących poszerzyć flotę wózków widłowych w swojej firmie. Niektórzy z nich stawiają na kwestie ekonomiczne, inni na mobilność w zamkniętych oraz zadaszonych przestrzeniach, dla jeszcze innych na pierwszym miejscu stoi ekologia. Sprzedaż elektrycznych wózków widłowych coraz częściej nie jest już tylko domeną producentów tego rodzaju maszyn, ale i firm pośredniczących w sprzedaży, które oprócz tego oferują usługę serwisowania wózków widłowych czy skupu. Elektryczne wózki widłowe na sprzedaż znajdują się w ofercie firmy Elektro-complex.pl, która sprzedaje elektryczne wózki widłowe w Warszawie i nie tylko.

Elektryczne wózki widłowe – Warszawa i okolice

Poszukując elektrycznych wózków widłowych na Mazowszu, zwłaszcza w Warszawie i okolicy, warto zwrócić uwagę na firmę Elektro-complex.pl, która zajmuje się sprzedażą wózków widłowych od dobrych producentów i oferuje usługi serwisowania oraz wynajmu. Elektryczne wózki widłowe w Warszawie są możliwe do kupienia w wymienionym wyżej sklepie. Są to pojazdy sprawdzone i pochodzące od renomowanych producentów wózków.