Głównym powodem, dla którego firmy decydują się na zakup używanych wózków widłowych,jest przede wszystkim konieczność oszczędzania lub brak kapitału na zakup nowych pojazdów. Innym powodem może być oczywiście sezonowa konieczność zwiększenia pracy wózków, które przedsiębiorca już ma na stanie. Z założenia niższa eksploatacja i tymczasowa potrzeba dodania używanego wózka widłowego sprawia, że pracodawca nie chce kupować sprzętu z pierwszej ręki. To oszczędne, ale trzeba uważnie dokonać wyboru, aby upewnić się, że używany wózek widłowy jest w dobrym stanie technicznym i spełnia normy bezpieczeństwa. Przed zakupem należy sprawdzić historię serwisową. Wózek powinien być też zarejestrowany i mieć ważne badania diagnostyczne.

Używane wózki widłowe na sprzedaż – obowiązki sprzedającego i rady dla klienta

Sprzedaż używanych wózków widłowych to dziedzina, którą zajmują się nie tylko producenci maszyn, ale i firmy pośredniczące w sprzedaży nowych pojazdów, a także usługach wynajmu wózków. Sprzedający używane wózki widłowe powinien zwrócić uwagę na kilka aspektów, które należy traktować jako obowiązek, aby jego działalność nie straciła na wiarygodności i zaufania konsumentów. Do jego obowiązków należy:

 

  • zadbanie o należyty stan techniczny wózka, aby upewnić się, że jest on bezpieczny i sprawny,
  • przedstawienie klientowi historii serwisowej i konserwacji wózka, co skłoni kupującego do zakupu,
  • okazać dokumenty i certyfikaty np. potwierdzenie dokonania badań diagnostycznych.

 

Używane wózki widłowe na sprzedaż – obowiązki klienta:

 

  • wykazanie zainteresowania i sprawdzenie stanu technicznego wózka przed zakupem,
  • przejrzenie historii serwisowej,
  • sprawdzenie dokumentów okazanych przez sprzedającego,
  • sprawdzenie osiągów wózka i jego specyfikacji, aby mieć pewność, że znajdzie on zastosowanie w firmie.

 

Świadomy klient zwróci na to wszystko uwagę. Sprzedaż używanych wózków widłowych jest opłacalna dla obu stron. Sprzedający zarabia, kupujący inwestuje w tańszy, aczkolwiek sprawdzony sprzęt.

Używane wózki widłowe na sprzedaż – różnica w cenie

Różnica w cenie między nowymi a używanymi wózkami widłowymi w dobrym stanie zależy od wielu czynników, takich jak model pojazdu, producenta, rocznika, liczby godzin użytkowania itp. Zazwyczaj cena używanego wózka widłowego w stosunku do takiego samego, ale nowego pojazdu, jest niższa o około 30–50%. Dla przedsiębiorców chcących tymczasowo zwiększyć obroty firmy jest to dobra oferta.

Używane wózki widłowe – Warszawa i okolice

 

Sprzedaż używanych wózków widłowych na Mazowszu jest bardzo opłacalna. Jedną z firm zajmujących się skupem, wynajmem czy sprzedażą używanych wózków widłowych w Warszawie jest firma elektro-complex.pl, która w swej flocie posiada sprzęt zarówno nowy, jak i przechodzony. Jest to także serwis oferujący swym klientom naprawę wózków. Ten renomowany sprzedawca wózków widłowych cieszy się zaufaniem konsumentów. Prowadząc serwis, tylko uwiarygodnia, że oferowane przez niego używane wózki widłowe w Warszawie są towarem bezpiecznym i godnym polecenia. Poszukując wózków w stolicy lub jej okolicy, warto sprawdzić ofertę elektro-complex.pl.