Boczne wózki widłowe służą do transportu i składowania ładunków. Mają one dodatkowe belki boczne pozwalające na składowanie większych, a często szerszych ładunków takich jak palety. Boczny wózek widłowy zazwyczaj używany jest w magazynach czy składach, gdzie wymagana jest wydajność i bezpieczeństwo podczas składowania towarów. Ponadto ten rodzaj wózków dostępny jest w różnych wariantach i rozmiarach, aby dostosować je do konkretnych wymagań i potrzeb rynkowych. Boczne wózki widłowe mają szereg zastosowań. Wykorzystuje je się nie tylko w magazynach, ale i hurtowniach (przemysł spożywczy), gdzie służą do transportowania palet. Można tu też wymienić motoryzację, branżę budowlaną czy przemysł papierniczy. Boczny wózek widłowy jest właściwie narzędziem uniwersalnym, zdolnym do wykonywania przeróżnych zadań. To właśnie ze względu na wszechstronność te pojazdy są tak bardzo cenione.

Boczny wózek widłowy – specyfikacja

Tego typu pojazdy mogą różnić się w zależności od producenta oraz modelu. Boczne wózki widłowe na sprzedaż cechuje:

 • mobilność – wózki widłowe boczne są w stanie wjechać między ciasne alejki magazynów i podnosić towar bez konieczności wykonywania obrotu całego pojazdu;
 • intuicyjna obsługa – są one łatwe w użytkowaniu;
 • wytrzymałość – wykonuje je się z metalu pokrytego plastikową obudową;
 • wydajność – boczny wózek widłowy jest w stanie przenosić duże ładunki i podnosić je na duże wysokości;
 • bezpieczeństwo – pojazdy te są wyposażone w szereg zabezpieczeń;
 • ergonomia – boczne wózki widłowe są projektowane tak, aby były wygodne i łatwe w obsłudze.

Dobrej jakości boczne wózki widłowe na sprzedaż – gdzie ich szukać? Sprzedażą tego typu sprzętu zajmują się zarówno producenci, jak i ich partnerzy, czyli firmy pośredniczące w sprzedaży.

Sprzedaż bocznych wózków widłowych – dla kogo?

 

Boczne wózki widłowe na sprzedaż dedykowane są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i całych przedsiębiorstw. Istnieje wiele gałęzi przemysłu, gdzie taki sprzęt znajdzie zastosowanie. Klientami mogą być:

 • firmy budowlane,
 • zakłady produkcyjne,
 • magazyny i centra logistyczne,
 • przedsiębiorstwa z branży transportowej i spedycyjnej,
 • rolnicy,
 • klienci indywidualni.

Sprzedaż bocznych wózków widłowych odbywa się za pośrednictwem firm lub bezpośrednio u producenta. Warto jednak spróbować kupić je lokalnie u cenionego dostawcy, który dodatkowo może zaoferować różnego rodzaju pakiety i abonamenty. Benefitami mogą się okazać wliczone w koszty prace serwisowe, usługa wynajmu tymczasowego wózków czy bezpłatna wymiana wózka na nowy w przypadku poważnej awarii. Sprzedaż bocznych wózków widłowych odbywa się w wielu miastach w całej Polsce.

Boczne wózki widłowe – Warszawa

Poszukujące bocznych wózków widłowych z Warszawy firmy z Mazowsza, znajdą dostawców ze stolicy lub jej najbliższych okolic. Jednym ze sprawdzonych pośredników jest Elektro-complex.pl. Firma zajmuje się nie tylko serwisowaniem czy wynajmem klasycznych wózków widłowych, ale również sprzedażą bocznych wózków widłowychw Warszawie. W ofercie sklepu znajduje się znacznie więcej modeli wózków widłowych, które sprawdzą się w przypadku różnych zadań.